Azerbaycan’ın moda, yaşam tarzı, güzellik, sanat, sinema ve müzik üzerine yayınlar yapan önde gelen dergilerinden Nargis Magazine dergisi, Azerbaycan kültürünün zenginliğinin ve milli dilinin prizmasının incelendiği resimli “Elifba. Bir kültür alfabesi” adlı kitabının lansmanını Türkiye’deki Azerbaycan’lı İşadamları Birliği (TAIB) ile birlikte ilk kez İstanbul’da, Çırağan Palace Kempinski’de gerçekleştirdi.

Nargis dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ülviye Mahmudova ve TAIB Başkanı Mehdi Nağıyev ev sahipliğinde yapılan gala gecesinde Azerbaycan ve Türkiye’de iş, kültür-sanat ve cemiyet dünyasından seçkin isimler katıldı. Sunuculuğunu Nargiz Jalilova ve  değerli oyuncu Yetkin Dikinciler’in yaptığı gecede, Azerbaycan Onur Sanatçısı Sevda Alekperzade ve 2009 Montreux Caz Festivali’nin piyanist yarışmasının galibi, 2010 Zirva devlet ödülünü alan Azerbaycan’ın Onursal Sanatçısı İsfar Sarabski ve Elnur Huseynov da  söyledikleri Azerbaycan geleneksel ve caz performansları ile konuklara unutulmaz bir gece yaşattılar.

300 misafir ile gerçekleştirdiğimiz gecede organizasyon ekibimiz ile Azerbaycan kültürünü yansıtan özenle hazırladığımız masa dekorasyonu, Azerbaycan mutfağına ait yemekler ile özenle seçtiğimiz menü ve tasarım ekibimiz tarafından hazırlanan tüm dekorlar davetli konuklar tarafından büyük beğeniyle karşılandı.

Proje Detayları

  • Kategori: Sosyal Sorumluluk
  • Müşteri: Nargis Magazine
  • Mekan: Çırağan Sarayı, İstanbul
  • Tarih: 2019
  • Katılımcı Sayısı: 300