Ceren’in hikayesi bir defter kapağında gördüğü arp çalan kız resmiyle başlar. O resmi gördüğü zaman yüreğine saplanan arp ve müzik aşkı, küçük Ceren’i Ceren’in arpın tellerine bu tutkulu yaşamının, fırtınalı bir okyanus göğünde elim bir uçak kazası ile sonsuzluğa ermesinin üzerinden tam on yıl geçti. Anadolu Üniversitesi’nde kurduğu Arp Bölümünde, büyük bir emek, özen ve sevgiyle yetiştirdiği öğrencileri bugün pırıl pırıl birer genç müzisyen olarak hayat buldular, onun yolunu izlemeye devam ediyorlar.

Konservatuvarın hazırlık sınıfından Indiana Üniversitesi’ndeki yüksek lisans yıllarına, oradan da Anadolu Üniversitesi’ndeki öğretim görevliliğine kadar uzanan bir yolculuğa çıkarır.

Gençleri, öğrencilerini tüm yönleri ile nadide bir çiçek gibi özenle yetiştirme gayreti içinde, ulusal ve uluslararası konserlerle bezenmiş, arpa adanmış bir hayat yolculuğu bu… Son derece renkli, son derece de müzik ve sanat aşkı ile dolu…

Kaybından on yıl sonra, sanatçı dostları, yetiştirdiği öğrencileri ve ailesi, Istanbul’da düzenledikleri “Ceren Necipoğlu Istanbul Uluslararası Arp Festivali” ile Avrupa ve Asya kıtalarının birleştiği, kültür ve sanatın merkezi olarak yüzyıllarca tarihe iz bırakmış olan İstanbul’da, Ceren’in yüreğine arp ve müzik aşkı ile saplanan bu yolculuğunu sürdürmeyi gönülden hedefliyorlar.

Proje Detayları

  • Kategori: Gala ve Ödül Töreni
  • Müşteri: Cn Harp Festival
  • Mekan: Cemal Reşit Rey Konser Salonu
  • Tarih: 2020
  • Katılımcı Sayısı: 500