OPEC eski başkanı, Suudi Arabistan eski Petrol Bakanı ve Türkiye sevadlısı Zeki Yamani’nin küçük kızı Sarah’ın 3 gün üst üste gerçekleştirilen düğün daveti bir başka Tourismo organizasyonu idi. Bu etkinlik için Çırağan Palace Kempinsky başta olmak üzere civardaki tüm 5 yıldızlı Otellerde rezervasyonlar yapıldı.

İlk gün Feriye Restaurant’da Yamani ailesi ve yakınları için düzenlenen yemek daveti ile sonlandı.

Ertesi gün ise şehir ve tekne gezileri düzenlendi. Aynı gün akşam Çırağan Sarayında, Balo salonu ve deniz kenarında kadın ve erkek davetliler için ayrı davetler verildi ve gecenin sonunda resmi düğün seremonisi gerçekleştirildi. İkram edilen yemeklerin malzemesi ve mutfak ekibi yurtdışından temin edilmişti.

Son gün ise Çırağan Sarayının tüm otopark alanının kullanıldığı büyük davet vardı. Otopark civarındaki tüm bitkiler özenle söküldü ve tüm alan hemzemin platform ile yükseltildi. Türkiye‘de o ana dek kurulan en büyük truss sistemi ile tüm masalar tek tek aydınlatıldı ve farklı ülkelerden gelen sanatçıların katılımı ile rüya gibi bir düğün gerçekleştirildi. Gece sonunda yapılan havai fişek gösterisi unutulmazdı.

Ertesi gün tüm alan söküldükten sonra bitkiler tekrar yerlerine yerleştirildi ve alan Otel yetkililerine teslim edildi. Bu etkinliğin en çarpıcı yanı her şeyin 22 gün gibi kısa bir süre içinde planlanıp, gerçekleştirilmesiydi.

 

Proje Detayları

  • Kategori: Özel Davet ve Düğün
  • Müşteri: Zeki Yamani
  • Mekan: Çırağan Palace Kempinsky, İstanbul
  • Tarih: 2005
  • Katılımcı Sayısı: 1200